Veel bedrijven laten structureel geld liggen door credit management te zien als een noodzakelijk kwaad. In hun nieuwe boek laten ondernemers Meri Nasole (The SpanBroker) en Mariëlle Kitsz (Eye for Cash) zien hoe een andere aanpak leidt tot meer winst, hogere klanttevredenheid en een positieve cashflow, zonder extra omzet te hoeven genereren.

Van kostenpost naar strategische business tool

“Bedrijven sturen op omzet, maar vergeten dat omzet pas écht omzet is als de facturen zijn betaald,” aldus Nasole.”Zolang credit management wordt gezien als het afvoerputje dat achteraf brandjes moet blussen, blijft er geld weglekken. Wij laten zien dat het anders kan.”

Het boek beschrijft het Prospect to Cash-proces: een integrale aanpak waarbij alle bedrijfsonderdelen, van sales tot customer service, samenwerken aan één doel: facturen die structureel op tijd worden betaald. “Het verschil maak je aan de voorkant,” legt Kitsz uit. “Door al vanaf het eerste klantcontact realistische afspraken te maken en deze door alle processen heen te monitoren, voorkom je problemen voordat ze ontstaan.”

Concrete resultaten

De impact is meetbaar. Een onbetaalde factuur van € 5.000 met een marge van 20% vereist € 25.000 aan extra omzet om te compenseren. Bij een marge van 10% loopt dit zelfs op tot € 50.000. “Dat is geen extra omzet, maar omzet om verlies te dekken,” benadrukt Nasole. “Door strategisch credit management in te zetten, blijft dit geld in het bedrijf.” Kitsz: “Keer op keer zie ik dat financieel resultaat en klanttevredenheid uitstekend hand in hand kunnen gaan. Sterker nog: tevreden klanten betalen beter.”

Praktisch en direct toepasbaar

Het boek is geen theoretisch verhaal, maar een praktische gids vol concrete handvatten. Lezers ontdekken hoe ze:

  • met credit management transformeren van reactieve afdeling naar strategische motor.
    het Prospect to Cash-proces effectief implementeren.
  • structureel op tijd betalende klanten realiseren.
  • hogere winst halen uit dezelfde omzet.
  • de klanttevredenheid verhogen terwijl interne kosten dalen.

“Onze missie is helder,” zegt Nasole. “We willen organisaties laten zien dat credit management geen sluitstuk is, maar een strategisch middel voor groei. Een kompas dat haarscherp blootlegt waar processen stroef lopen en waar kansen liggen.”

Het boek wordt gelanceerd tijdens de gelijknamige sessie  “Van Afvoerputje naar Goudmijn” verzorgd door Meri Nasole & Mariëlle Kitsz op de 20ste editie van Credit Expo op donderdag 6 november aanstaande in ‘s-Hertogenbosch.

Bron: Creditexpo.nl